Lattice Semiconductor Corporation Aktie: Kurs, graf & noegletal

Foelg Lattice Semiconductor Corporation-aktien (LSCC) live. Aktuel kurs, graf, noegletal og udvikling - alt om Lattice Semiconductor Corporation et sted.

Ansvarsfraskrivelse: Indholdet på NPinvestor er alene til generel information og udgør ikke finansiel, skattemæssig eller juridisk rådgivning. Dele af indholdet er udarbejdet med AI-værktøjer og kan indeholde fejl — søg professionel rådgivning ved behov. Investering indebærer risiko for tab, og historisk afkast er ingen garanti for fremtidigt afkast. NPinvestor anvender affiliate-links og kan modtage provision, når du går videre til vores partnere; det påvirker ikke din pris. Lån forudsætter, at du er fyldt 18 år, og vores partnere kreditvurderer altid ansøgere (bl.a. via RKI). Læs altid de fulde vilkår og betingelser hos den enkelte udbyder, før du investerer eller optager lån.

Lattice Semiconductor Corporation

LSCC

119,76 USD
+5,62 (+4,92%) · 11. sep
Marked lukket · sidste kurs 11. sep · åbner om
Åben0,00
Dagens interval0,00 – 0,00
Forrige luk0,00
SymbolLSCC.US

Foelg Lattice Semiconductor Corporation-aktien (LSCC) live. Aktuel kurs, graf, noegletal og udvikling – alt om Lattice Semiconductor Corporation et sted.

-12,94%

Tal og fakta om aktien

Kurs i forhold til indtjening

Markedsværdi16,5 mia. USD
Enterprise value16,0 mia. USD
P/E (trailing)445,77
P/E (forward)36,23
PEG0,59
Pris/salg25,28
Pris/indre værdi20,50
EV/EBITDA162,16
EV/omsætning24,58

Hvor godt tjener selskabet

Omsætning seneste 12 mdr.651 mio. USD
Bruttoresultat449 mio. USD
EBITDA92,1 mio. USD
Overskudsgrad5,58%
Driftsmargin13,33%
ROE4,93%
ROA3,87%
EPS0,26
EPS (est. i år)2,13
Omsætningsvækst62,20%

Udbytte til aktionærerne

Udbytte pr. aktie0,00
Direkte afkast0,00%

Aktiesplit

Split2:1
Dato12. okt 2000

Kursens niveau

Beta1,78
52 ugers højeste157,01
52 ugers laveste60,50
50-dages gennemsnit127,50
200-dages gennemsnit108,01
Aktier udstedt142 mio.
Free float141 mio.
Institutionelt ejerskab103,23%

Soliditet · 30. jun 2026

Kontanter173 mio. USD
Aktiver i alt976 mio. USD
Gæld i alt189 mio. USD
Nettogæld-135 mio. USD
Egenkapital788 mio. USD
Arbejdskapital293 mio. USD
Frit cash flow133 mio. USD
Gæld/egenkapital *0,05
Likviditetsgrad *3,02
Quick ratio *2,33

Short-interesse

Shortede aktier5,2 mio.
Måneden før4,9 mio.
Short ratio2,65
Short af free float6,95%
Insider-ejerskab0,60%

Forventet indtjening pr. aktie

EPS i år2,13
EPS næste år3,21
EPS dette kvartal0,45
EPS næste kvartal0,47
Seneste kvartal30. jun 2026

Analytikernes anbefalinger

Analytikernes kursmål164,54
Samlet rating (1 = køb)4,50
Stærkt køb10
Køb2
Hold1
Sælg1

Hvad venter analytikerne

Tallene herunder er, hvad de analytikere der dækker aktien i gennemsnit regner med. Det er skøn — de rammer ikke altid, og de bliver justeret undervejs.

Periode Analytikernes anbefalinger Forventet EPS Lavt-højt estimat EPS-vækst Omsætningsestimat Vækst i omsætningen
Indeværende kvartal30. sep 2026 13 0,55 0,53 – 0,56 +96,94% 255 mio. USD +91,32%
Indeværende år31. dec 2026 13 2,13 2,04 – 2,21 +103,09% 919 mio. USD +75,69%
Næste regnskabsår31. dec 2027 13 3,21 2,65 – 3,60 +50,67% 1,3 mia. USD +45,05%

Er forventningerne skruet op eller ned?

Periode Estimat i dag Estimat for en måned siden Estimat for tre måneder siden Ændring Opjusteret Nedjusteret
Indeværende kvartal 0,55 0,47 0,47 +17,27% 7 0
Indeværende år 2,13 1,83 1,82 +17,17% 7 0
Næste regnskabsår 3,21 2,33 2,31 +39,01% 8 0

Leverer selskabet på forventningerne

Indtjeningen har levet op til eller overgået analytikernes bud i 9 af de seneste 12 kvartaler.

Kvartal Rapportdato Estimat Faktisk EPS Forskel Overraskelse i pct.
Q2 2026 4. aug 2026 0,24 0,22 −0,02 −8,33%
Q1 2026 4. maj 2026 0,33 0,41 +0,08 +25,19%
Q4 2025 10. feb 2026 0,32 0,32 +0,00 +0,00%
Q3 2025 3. nov 2025 0,28 0,28 +0,00 +0,00%
Q2 2025 4. aug 2025 0,24 0,24 +0,00 +0,00%
Q1 2025 5. maj 2025 0,22 0,22 +0,00 +0,00%
Q4 2024 10. feb 2025 0,19 0,15 −0,04 −21,05%
Q3 2024 4. nov 2024 0,24 0,24 +0,00 +0,00%
Q2 2024 29. jul 2024 0,24 0,23 −0,01 −4,17%
Q1 2024 29. apr 2024 0,28 0,29 +0,01 +3,57%
Q4 2023 12. feb 2024 0,45 0,45 +0,00 +0,00%
Q3 2023 30. okt 2023 0,52 0,53 +0,01 +1,92%

Årsregnskaber beløb i USD

Post 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Omsætning 523 mio. USD 509 mio. USD 737 mio. USD 660 mio. USD 515 mio. USD 408 mio. USD
Vareforbrug 166 mio. USD 169 mio. USD 222 mio. USD 208 mio. USD 194 mio. USD 163 mio. USD
Bruttoresultat 357 mio. USD 340 mio. USD 515 mio. USD 452 mio. USD 322 mio. USD 245 mio. USD
Forskning og udvikling 188 mio. USD 159 mio. USD 160 mio. USD 136 mio. USD 111 mio. USD 89,2 mio. USD
Salg og administration 154 mio. USD 117 mio. USD 137 mio. USD 122 mio. USD 106 mio. USD 95,3 mio. USD
Driftsomkostninger i alt 342 mio. USD 306 mio. USD 302 mio. USD 265 mio. USD 221 mio. USD 193 mio. USD
Driftsresultat (EBIT) 15,3 mio. USD 34,5 mio. USD 212 mio. USD 187 mio. USD 101 mio. USD 52,4 mio. USD
EBITDA 56,0 mio. USD 107 mio. USD 255 mio. USD 226 mio. USD 134 mio. USD 83,3 mio. USD
Af- og nedskrivninger 42,3 mio. USD 46,3 mio. USD 41,2 mio. USD 35,8 mio. USD 31,0 mio. USD 31,1 mio. USD
Renteudgifter 264 t. USD 266 t. USD 3,0 mio. USD 4,1 mio. USD 2,7 mio. USD 3,7 mio. USD
Resultat før skat 13,4 mio. USD 36,2 mio. USD 215 mio. USD 182 mio. USD 97,6 mio. USD 48,5 mio. USD
Skat 10,3 mio. USD −24,9 mio. USD −44,2 mio. USD 3,2 mio. USD 1,7 mio. USD 1,1 mio. USD
Nettoresultat 3,1 mio. USD 61,1 mio. USD 259 mio. USD 179 mio. USD 95,9 mio. USD 47,4 mio. USD
Til aktionærerne 179 mio. USD 95,9 mio. USD 47,4 mio. USD
Post 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Kontanter og likvider 134 mio. USD 136 mio. USD 128 mio. USD 146 mio. USD 132 mio. USD 182 mio. USD
Tilgodehavender 102 mio. USD 81,1 mio. USD 104 mio. USD 94,0 mio. USD 79,9 mio. USD 64,6 mio. USD
Varelager 89,2 mio. USD 103 mio. USD 98,8 mio. USD 110 mio. USD 67,6 mio. USD 64,6 mio. USD
Omsætningsaktiver i alt 364 mio. USD 365 mio. USD 368 mio. USD 379 mio. USD 301 mio. USD 334 mio. USD
Materielle anlægsaktiver 116 mio. USD 66,9 mio. USD 64,0 mio. USD 65,2 mio. USD 61,9 mio. USD 61,8 mio. USD
Goodwill 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 268 mio. USD
Immaterielle aktiver 4,1 mio. USD 4,6 mio. USD 21,0 mio. USD 25,1 mio. USD 29,8 mio. USD 6,3 mio. USD
Aktiver i alt 883 mio. USD 844 mio. USD 841 mio. USD 799 mio. USD 726 mio. USD 680 mio. USD
Kortfristet gæld 118 mio. USD 99,6 mio. USD 97,4 mio. USD 127 mio. USD 106 mio. USD 79,7 mio. USD
Langfristet gæld 129 mio. USD 141 mio. USD 158 mio. USD
Forpligtelser i alt 169 mio. USD 133 mio. USD 149 mio. USD 312 mio. USD 315 mio. USD 296 mio. USD
Egenkapital 714 mio. USD 711 mio. USD 692 mio. USD 487 mio. USD 412 mio. USD 384 mio. USD
Nettogæld −55,7 mio. USD −121 mio. USD −101 mio. USD 3,1 mio. USD 51,3 mio. USD 11,4 mio. USD
Arbejdskapital 246 mio. USD 265 mio. USD 271 mio. USD 252 mio. USD 195 mio. USD 254 mio. USD
Antal aktier i selskabet 138 mio. 138 mio. 140 mio. 141 mio. 142 mio. 141 mio.
Post 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Pengestrøm fra drift 175 mio. USD 141 mio. USD 270 mio. USD 239 mio. USD 168 mio. USD 91,7 mio. USD
Af- og nedskrivninger 42,3 mio. USD 46,3 mio. USD 41,2 mio. USD 35,8 mio. USD 24,4 mio. USD 25,1 mio. USD
Ændring i arbejdskapital 4,7 mio. USD −11,7 mio. USD −42,5 mio. USD −37,9 mio. USD −5,5 mio. USD −27,3 mio. USD
Aktiebaseret aflønning 116 mio. USD 53,0 mio. USD 70,2 mio. USD 55,5 mio. USD 46,5 mio. USD 40,4 mio. USD
Pengestrøm fra investering −62,3 mio. USD −37,7 mio. USD −33,3 mio. USD −34,9 mio. USD −89,8 mio. USD −20,9 mio. USD
Anlægsinvesteringer 42,5 mio. USD 21,0 mio. USD 20,1 mio. USD 23,3 mio. USD 9,8 mio. USD 12,1 mio. USD
Pengestrøm fra finansiering −116 mio. USD −94,5 mio. USD −254 mio. USD −188 mio. USD −129 mio. USD −8,1 mio. USD
Udbetalt udbytte 50,0 mio. USD
Køb og salg af egne aktier −100 mio. USD −67,0 mio. USD −80,0 mio. USD −110 mio. USD −70,1 mio. USD −15,0 mio. USD
Nettolåntagning 0 0 −130 mio. USD −30,2 mio. USD −13,1 mio. USD 23,8 mio. USD
Frit cash flow 133 mio. USD 120 mio. USD 249 mio. USD 215 mio. USD 158 mio. USD 79,6 mio. USD
Ændring i likvider −2,4 mio. USD 8,0 mio. USD −17,4 mio. USD 14,2 mio. USD −50,8 mio. USD 64,3 mio. USD

Driften kvartalsvis

Post Q2 2026 Q1 2026 Q4 2025 Q3 2025 Q2 2025 Q1 2025 Q4 2024 Q3 2024
Omsætning 201 mio. USD 171 mio. USD 146 mio. USD 133 mio. USD 124 mio. USD 120 mio. USD 117 mio. USD 127 mio. USD
Vareforbrug 59,7 mio. USD 53,3 mio. USD 54,8 mio. USD 42,8 mio. USD 39,2 mio. USD 38,4 mio. USD 45,7 mio. USD 39,4 mio. USD
Bruttoresultat 141 mio. USD 118 mio. USD 91,0 mio. USD 90,5 mio. USD 84,8 mio. USD 81,7 mio. USD 71,8 mio. USD 87,7 mio. USD
Forskning og udvikling 64,2 mio. USD 50,8 mio. USD 52,9 mio. USD 49,6 mio. USD 43,5 mio. USD 41,4 mio. USD 38,6 mio. USD 41,4 mio. USD
Salg og administration 50,3 mio. USD 40,1 mio. USD 44,3 mio. USD 41,4 mio. USD 34,8 mio. USD 33,1 mio. USD 29,5 mio. USD 31,0 mio. USD
Driftsomkostninger i alt 119 mio. USD 90,9 mio. USD 88,8 mio. USD 92,1 mio. USD 80,0 mio. USD 74,8 mio. USD 84,0 mio. USD 80,2 mio. USD
Driftsresultat (EBIT) 22,4 mio. USD 26,7 mio. USD 2,2 mio. USD −1,5 mio. USD 4,7 mio. USD 7,0 mio. USD −12,2 mio. USD 7,5 mio. USD
EBITDA 26,9 mio. USD 38,5 mio. USD 11,8 mio. USD 9,5 mio. USD 17,0 mio. USD 18,0 mio. USD 15,0 mio. USD 26,3 mio. USD
Af- og nedskrivninger 9,6 mio. USD 11,2 mio. USD 10,5 mio. USD 10,4 mio. USD 10,6 mio. USD 10,8 mio. USD 12,2 mio. USD 11,9 mio. USD
Renteudgifter 88,0 t. USD 1,3 mio. USD 628 t. USD 602 t. USD 614 t. USD 1,1 mio. USD 66,0 t. USD 936 t. USD
Resultat før skat 17,2 mio. USD 27,3 mio. USD 1,3 mio. USD −954 t. USD 5,1 mio. USD 8,0 mio. USD −13,6 mio. USD 8,2 mio. USD
Skat −2,1 mio. USD 5,4 mio. USD 8,9 mio. USD −3,7 mio. USD 2,2 mio. USD 3,0 mio. USD −30,1 mio. USD 1,0 mio. USD
Nettoresultat 19,4 mio. USD 21,8 mio. USD −7,6 mio. USD 2,8 mio. USD 2,9 mio. USD 5,0 mio. USD 16,5 mio. USD 7,2 mio. USD

Balancen kvartalsvis

Post Q2 2026 Q1 2026 Q4 2025 Q3 2025 Q2 2025 Q1 2025 Q4 2024 Q3 2024
Kontanter og likvider 173 mio. USD 140 mio. USD 134 mio. USD 118 mio. USD 107 mio. USD 128 mio. USD 136 mio. USD 124 mio. USD
Tilgodehavender 120 mio. USD 124 mio. USD 102 mio. USD 103 mio. USD 85,7 mio. USD 84,5 mio. USD 81,1 mio. USD 91,5 mio. USD
Varelager 101 mio. USD 88,2 mio. USD 89,2 mio. USD 90,7 mio. USD 93,8 mio. USD 94,9 mio. USD 103 mio. USD 105 mio. USD
Omsætningsaktiver i alt 438 mio. USD 386 mio. USD 364 mio. USD 342 mio. USD 322 mio. USD 338 mio. USD 365 mio. USD 366 mio. USD
Materielle anlægsaktiver 117 mio. USD 115 mio. USD 116 mio. USD 91,1 mio. USD 83,3 mio. USD 76,4 mio. USD 66,9 mio. USD 68,3 mio. USD
Goodwill 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD 315 mio. USD
Immaterielle aktiver 20,1 mio. USD 3,6 mio. USD 4,1 mio. USD 4,7 mio. USD 5,1 mio. USD 5,1 mio. USD 4,6 mio. USD 19,7 mio. USD
Aktiver i alt 976 mio. USD 899 mio. USD 883 mio. USD 844 mio. USD 809 mio. USD 824 mio. USD 844 mio. USD 854 mio. USD
Kortfristet gæld 145 mio. USD 111 mio. USD 118 mio. USD 106 mio. USD 86,9 mio. USD 78,5 mio. USD 99,6 mio. USD 92,0 mio. USD
Forpligtelser i alt 189 mio. USD 159 mio. USD 169 mio. USD 138 mio. USD 122 mio. USD 116 mio. USD 133 mio. USD 150 mio. USD
Egenkapital 788 mio. USD 740 mio. USD 714 mio. USD 706 mio. USD 687 mio. USD 708 mio. USD 711 mio. USD 704 mio. USD
Nettogæld −135 mio. USD −100 mio. USD −55,7 mio. USD −83,0 mio. USD −69,3 mio. USD −106 mio. USD −121 mio. USD −107 mio. USD
Arbejdskapital 293 mio. USD 275 mio. USD 246 mio. USD 236 mio. USD 236 mio. USD 260 mio. USD 265 mio. USD 274 mio. USD
Antal aktier i selskabet 140 mio. 139 mio. 137 mio. 138 mio. 138 mio. 138 mio. 138 mio. 138 mio.

Alle poster stammer fra selskabets offentliggjorte regnskaber. En tankestreg betyder, at linjen ikke findes i selskabets egen opstilling — ikke at værdien er nul.

Antal aktier i selskabet

Aktieantallet har udviklet sig opad med 1,3% over de 8 år tabellen dækker. Det udvander de eksisterende aktionærers andel.

År Aktier Ændring
2026 140 mio.
2025 137 mio. −2,36%
2024 138 mio. +1,17%
2023 139 mio. +0,57%
2022 140 mio. +0,37%
2021 142 mio. +1,40%
2020 142 mio. +0,09%
2019 138 mio. −2,48%

Øverste række er det nyeste regnskabsår. Kolonnen til højre viser forskellen fra året før.

Hvem ejer aktien

Store amerikanske forvaltere skal hvert kvartal indberette deres beholdninger til SEC på et såkaldt 13F-skema. Herunder ses de største, og hvor stor en del af aktiekapitalen hver især ejer.

Kapitalforvaltere

Ejer Andel af aktierne Aktier Ændring Opgørelsesdato
BlackRock Inc 11,73% 16,7 mio. +5,06% 31. mar 2026
T. Rowe Price Investment Management,Inc. 11,44% 16,2 mio. −45,37% 31. mar 2026
T. Rowe Price Associates, Inc. 11,32% 16,1 mio. −11,08% 31. mar 2026
Vanguard Portfolio Management, LLC 5,21% 7,4 mio. 31. mar 2026
Amvescap Plc. 4,37% 6,2 mio. +3,08% 31. mar 2026
Vanguard Capital Management, LLC 4,33% 6,1 mio. 31. mar 2026
Capital Research Global Investors 3,48% 4,9 mio. +14,11% 30. jun 2026
State Street Corp 3,25% 4,6 mio. −0,88% 31. mar 2026
Franklin Templeton Inc 2,46% 3,5 mio. −22,86% 31. mar 2026
Artisan Partners Limited Partnership 2,44% 3,5 mio. +15,59% 30. jun 2026

Fonde og ETF-produkter

Ejer Andel af aktierne Aktier Ændring Opgørelsesdato
iShares Core S&P Mid-Cap ETF 3,38% 4,8 mio. +0,04% 31. aug 2026
Vanguard MStar Total Stk Mkt Idx Invest 3,07% 4,4 mio. +0,29% 31. jul 2026
Vanguard Small Cap Index 2,22% 3,1 mio. +0,21% 31. jul 2026
American Funds SMALLCAP World A 1,83% 2,6 mio. −9,21% 30. jun 2026
T. Rowe Price US Mid-Cap Growth Equity 1,75% 2,5 mio. −51,09% 30. jun 2026
T. Rowe Price Mid-Cap Growth 1,75% 2,5 mio. −0,05% 31. jul 2026
Vanguard MStar Small Cap Growth Indx Inv 1,28% 1,8 mio. +0,33% 31. jul 2026
T. Rowe Price US Large-Cap Growth Equity 1,24% 1,8 mio. −19,89% 30. jun 2026
Vanguard Institutional Extnd Mkt Idx Tr 1,11% 1,6 mio. +0,37% 31. jul 2026
T. Rowe Price Lrg Cp Gr I 1,08% 1,5 mio. −12,94% 31. jul 2026

Anmeldte handler i aktien

Handler med LSCC-aktien-aktien, der er anmeldt til amerikanske myndigheder. Listen rummer to slags anmeldere: ledende medarbejdere i selskabet, og medlemmer af den amerikanske kongres, som STOCK Act pålægger at oplyse deres værdipapirhandler.

Dato Navn Type Antal Kurs Beholdning efter handlen
11. mar 2026 Tonya Stevens Solgt 1.113 94,00
10. mar 2026 Erhaan Shaikh Solgt 1.577 93,33
10. mar 2026 Pravin Desale Solgt 2.366 92,41
9. mar 2026 Erhaan Shaikh Solgt 1.634 90,63
9. mar 2026 Esam Elashmawi Solgt 2.360 90,63
9. mar 2026 Ford Tamer Solgt 3.544 90,63
9. mar 2026 Lorenzo Flores Solgt 2.167 90,63
9. mar 2026 Pravin Desale Solgt 1.331 90,63
9. mar 2026 Tonya Stevens Solgt 1.092 90,63
9. mar 2026 Tracy Ann Feanny Solgt 1.381 90,63
2. mar 2026 Tonya Stevens Solgt 3.230 95,38
26. feb 2026 James P Lederer Solgt 5.000 96,96

Kilde: indberetninger til SEC, leveret gennem EODHD. En enkelt handel er et svagt signal og bør ikke stå alene i en investeringsbeslutning.

Hvem leder selskabet

Dr. Fouad G. Tamer Ph.D.CEO, President & DirectorFødt 1962
Mr. Lorenzo A. FloresSenior VP & CFOFødt 1965
Mr. Esam ElashmawiSenior VP and Chief Strategy & Marketing OfficerFødt 1969
Mr. Erhaan ShaikhSenior Vice President of Worldwide SalesFødt 1968
Mr. Pravinchandra DesaleSenior Vice President of Research & DevelopmentFødt 1970
Mr. Divyesh ShahSenior Vice President of Global Operations & Quality
Mr. Rick MuschaSenior Director of Investor Relations
Ms. Tracy Ann Feanny J.D.Senior VP, General Counsel & SecretaryFødt 1974
Ms. Nicole SingerChief People Officer
Mr. Jerry XuPresident of Asia Pacific Region

Selskabet i korte træk

SektorTechnology
BrancheSemiconductors
LandUSA
BørsNASDAQ
Antal ansatte1.174
Børsnoteret år8. nov 1989

Fakta om selskabet

ISINUS5184151042
TickerLSCC.US
Type værdipapirCommon Stock
ValutaUSD
GICS-sektorInformation Technology
GICS-industriSemiconductors & Semiconductor Equipment
Antal ansatte1.174
Regnskabsår slutterdecember
CUSIP518415104
CIK0000855658
LEI549300LRBBPZDQ2II567
Hovedkontor5555 NE Moore Court, 97124-6421 Hillsboro, United States
Telefon503 268 8000
Data opdateret6. sep 2026

Forretningen bag Lattice Semiconductor Corporation

Lattice Semiconductor udvikler og sælger programmerbare kredsløb, såkaldte FPGA'er, samt tilhørende udviklingsværktøjer og softwareplatforme. Produkterne spænder fra små lavenergichips som Lattice Nexus til mere avancerede platforme som Lattice Avant, og bruges blandt andet til edge-AI, industriel automation, videoforbindelser og bilelektronik. Selskabet leverer desuden designsoftware, der hjælper kunder med at udvikle egne løsninger baseret på chippene, herunder sikkerhedsapplikationer og trådløs infrastruktur. Kunderne findes inden for elektronik, industri og teknologi, og selskabet opererer i Asien, Europa og Nord- og Sydamerika.

Besøg selskabets hjemmeside →

* De tre nøgletal er udregnet af os på grundlag af den nyeste balance. Gæld/egenkapital måler den rentebærende gæld mod egenkapitalen · Likviditetsgrad er omsætningsaktiver over kortfristet gæld · Quick ratio trækker varelageret fra først.

Data leveres af EODHD. Regnskabstal er selskabernes egne indberetninger, estimater kommer fra analytikere. Siden er til information og udgør ikke investeringsrådgivning.

Lattice Semiconductor Corporation logo

Lattice Semiconductor Corporation
Semiconductors
Markedsværdi
16,21 mia. USD
P/E
456,56
EPS
0,25 USD
52 ugers interval
60,50 – 157,01
Beta
1,78
Sektor
Technology
Markedsstemning (nyheder, 30 dage)Positiv
NegativNeutralPositiv

Om Lattice Semiconductor Corporation-aktien

Lattice Semiconductor Corporation (LSCC) foelges live paa NPinvestor. Oeverst ser du den aktuelle kurs, en interaktiv graf, noegletal og kommende begivenheder – opdateret loebende med markedsdata.

Brug noegletallene sammen med grafen til at foelge udviklingen i Lattice Semiconductor Corporation. Aktiekurser svinger dagligt, og historisk afkast er ingen garanti for fremtidigt afkast. Dette er ikke finansiel raadgivning.

Saadan koeber du Lattice Semiconductor Corporation-aktien

Du kan handle Lattice Semiconductor Corporation via et aktiedepot eller en aktiesparekonto hos fx Nordnet, Saxo eller Nordea. Opret konto, indbetal, soeg LSCC frem og placer din ordre.



Scroll to Top