Kopier Lars Perssons aktiehandler på din egen konto

NPinvestor Fondsmæglerselskab vil i april lancere sin nye service, hvor kunder automatisk kan kopiere andres handler.

Det bliver muligt at kopiere den kendte aktiehandler Lars Perssons portefølje hos NPinvestor Fondsmæglerselskab.

Det sker via platformen Straticator.

Opretter du dig som kunde, så kan du vælge at følge Lars Persson aktivt, så du gennemfører de samme handler på din egen konto, som Lars Persson gør på sin Straticator-konto.

Det er endnu ikke muligt at oprette sig som kunde, men du kan skrive dig op til at høre nærmere eller komme på venteliste

 

Skriv dig på venteliste eller hør mere

Ansvarsfraskrivelse
Det understreges, at historiske afkast ikke er garanti fremtidig gevinst. Der kan samtidig anvendes gearing, hvilket øger risikoen for både tab og gevinst og kunder kan ved gearing tabe mere, end de har sat ind på kontoen. I handelsplatformen og de indbyggede services kan indeholde høj-risiko produkter. Følges andres strategier, porteføljer og handler er der tale om handelssignaler, så der er intet element af rådgivning i systemet. Eventuelle afvigelser fra strategier foretages udelukkende af kunden selv. 
Det er forbundet med høj risiko at investere. Nærværende eller øvrig information fra NPinvestor og partnere er ingen anbefaling eller opfordring til at handle og NPinvestor samt alle partnere kan ikke stilles til ansvar for kunders handler og dispositioner.
Er du i tvivl så søg uafhængig rådgivning.